• 0212 488 35 55 / 0505 143 56 20

Dikkat

Dikkat
Ortodontik tedaviye başlamadan önce


Seçeceğiniz hekimin mutlaka ortodonti uzmanı olduğundan emin olun. Günümüzde maalesef birçok pratisyen diş hekimi, sadece 3-4 günlük sertifika kurslarına katılıp kendilerini ortodonti uzmanı olarak tanıtmaktadırlar. Ortodonti uzmanlığı için 5 yıllık diş hekimliği fakültesinden mezun olmuş ve 4 sene daha sadece ortodonti üzerine eğitim alarak uzmanlaşmış olmanız gerekir. Ortodontistinizin diplomasında üniversite adı ya da sağlık bakanlığı damgası olmalıdır.
Diş hastaneleri gibi kuruluşlarda hekimler devamlı olarak değişebilmektedir. Ortodonti tedavinizin iyi sonuçlanması için başladığınız hekimle tedaviyi bitirmeniz çok önemlidir. Her randevunuzda farklı bir ortodonti uzmanı size bakıyorsa tedaviniz düzgün bir şekilde sonuçlanmayacaktır.
Aklınızda tedavi ve verilecek hizmet hakkında hiçbir soru işareti kalmaması için doktorunuza tüm merak ettiğiniz soruları sorunuz. Ortodontistinizden daha önce tedavi ettiği vakaların önceki ve sonraki resimlerini göstermesini isteyebilirsiniz.
En son aşamada ortodonti ücretlerini araştırmaya başlayabilirsiniz. İşin ehli tarafından yapılacak ortodontik tedavi ücretleri Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın her yerinde pahalıdır. Ortodontik tedavi ucuza halledilebilecek bir tedavi türü değildir.