• 0212 488 35 55 / 0505 143 56 20

Mükemmel Gülüş


Gülüşünüz  mükemmel olsun


memnun olmadığınız gülüşünüzü birkaç saat içinde değiştirmeniz mümkün “bonding” dediğimiz bu uygulama ile; dişler arsındaki diastema denilen boşlukların kapatılması, noktasal renkleşmelerin giderilmesi,  dişler arasındaki asimetriler düzenlenmesi sağlanabiliyor. “bonding”. Uygulama olarak diğer estetik yöntemlere göre hem basit, hem zararsız, hem de ucuz olduğu için tercih edilmektedir.  


Neden bonding?


Estetik düzenlemeler özellikle ön dişlerde yapıldığı için ya dişime zarar verilirse ya beğenmezsem pişman olursam gibi kaygılar memnun olmadığımız gülüşümüzü değiştirme girişimlerimizi engeller. Ama bonding ile dilerseniz dişlerinizde hiçbir aşındırma yapılmadan dişin gerekli olan yüzeylerine eklemeler yapılarak sorunlarınız çözülebilir. Ayrıca tekrar eski halinize dönme şansınız her zaman imkan dahilindedir.
Yapılan eklemeler belli olur mu?
Kesinlikle hayır uzman bir doktor tarafından bile ayırt edilmesi çok zordur. Özel bağlayıcı ajanlarla restoratif materyaller diş yüzeyine mikro adeziv bağlanma yapar. Bu bağlanma hem yapılan restorasyonun sağlamlığını arttırır hem de uzun ömürlü olmasını sağlar. Bonding işlemi sonrası özel teknik ve malzemelerle yapılan  cilalama işlemleri sayesinde dişle restorasyon malzemesi arasında mükemmel bir adaptasyon ve pürüzsüz bir geçiş sağlanır.


Dişler de çürüme olur mu?


Çürük oluşma gibi bir durum söz konusu değildir. Hatta bazı yüzeylerde diş yüzeyini kapattığımız için mikroplar dişe ulaşamazlar. Böylece çürümeler engellenmiş olur. Ara yüzlerde koruyucu olduğu bile söylenebilir.


Dişler normalden kaba, bombeli ve iri olur mu?


Hayır kaba ya da bombeli olmaz orjinal formuna sadık kalınarak düzenlemeler yapılır.
İrilik yapılacak işleme göre değişir. Bir aralık kapatma işleminde dişler bir miktar büyütülerek aralık kapatılmaya çalışılır. Yapılacak eklemeler belli bir oran dahilinde yapılır eğer dişler çok iri olacaksa boşluk tamamen kapatılmaz  arada bir miktar aralık bırakılarak işlem tamamlanır.


Yeni gülüşünüze alışmanız ne kadar zaman alır? 


 dudaklar ve dil bu yeni şekli ilk etapta yadırgayacaktır. En geç bir hafta içinde her şey normal algılanacaktır. 

                             
porselen kaplamalara göre avantajı nelerdir?


Porselen kaplama yapılabilmesi için diş yüzeyinden bir miktar aşındırma yapılır ve dişin yüzeyi porselenle kaplanır. Bondigte sadece belli bölgelere ilave yapılır doğal diş korunmuş olur.
bonding yaptırdıktan sonra ne gibi sorunlar yaşanabilir? Yapılan her işlemin belli bir ömrü vardır. Kişinin ağız bakımı ve alışkanlıkları bu açıdan önemli rol oynar. Zamanla bonding yüzeyinde kırık, aşınma ve renkleşme oluşabilir. Oluşacak bu tarz problemler çözümsüz değildir. Çoğu zaman bonding üzerinde yapılacak basit bir cila ve eklemeyle tekrar eski görünümüne kavuşabilir.


Bonding yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?


 sert, kabuklu yemiş kırmak ya da  ön dişlerle sert cisimleri ısırmak bondinglerimiz için önemli risk teşkil eder. Bondig normal yemek yeme alışkanlıklarımızdan etkilenmez. 


Bonding yaşam kalitemizi ne yönde etkiler?


Kesinlikle pozitif yönde etkiler. Dişimizdeki küçük bir kırık ya da lekenin giderilmesi bile gülüşümüzü güzelleştirir ve bizi mutlu eder hele de dişler arasındaki boşlukların kapatılması gülüşümüzü tam anlamıyla değiştirir. Konuşmamız düzelir, aralık dişler kapatıldığından konuşurken tıslama tarzında oluşan sesler ortadan kalkar ve aradan tükürük kaçması gibi sorunlar da çözülmüş olur.